amazon-san-diego-2.jpg

Frequently Asked Questions

Co to jest program stażowy?
Program stażowy to ustrukturyzowany program nauczania realizowany częściowo w szkole (szkoła, uczelnia, uniwersytet, dostawca szkoleń), a częściowo w miejscu pracy. W programie zdefiniowane są ścieżki stażowe, z planem edukacyjnym prowadzącym do konkretnego stanowiska. Umożliwia stażystom naukę w celu uzyskania wymaganych formalnych umiejętności i kompetencji, niezbędnych do wykonywania pracy w danej roli, przy jednoczesnym zdobyciu dużego doświadczenia zawodowego przy jednoczesnym zarabianiu konkurencyjnej płacy. Program stażowy to nie tylko cenna droga dla absolwentów szkół zawodowych i średnich, uczelni czy uniwersytetów - może być również okazją do zmiany kariery, rozwijania pasji lub ożywienia utraconych możliwości zatrudnienia. Staż pozwala Ci zarabiać podczas nauki i zdobywać doświadczenie zawodowe przygotowujące Cię do pracy w wybranym zawodzie.
Jakie rodzaje staży są dostępne?
Niezależnie od tego, jakie masz pochodzenie, kwalifikacje lub aspiracje, Amazon oferuje Ci możliwości. W tej chwili w ramach programu stażowego (apprenticeship) dostępne są ścieżki w IT (dla osób z wykształceniem średnim kierunkowym oraz z wyższym), inzynierii (dla osób z wykształceniem średnim technicznym oraz wyższym) oraz w BHP (dla osób z dowolnym wykształceniem wyższym).
Jak długo trwa staż?
Wszystkie ścieżki w ramach programu stażowego (apprenticeship) trwają dwa lata.
Jakie są wymagania wstępne?
Wymagania wstępne różnią się w zależności od ścieżki stażowej. Proszę sprawdzić opis stanowiska, aby zapoznać się z wymaganiami wstępnymi. Niezależnie od ścieżki szukamy osób, które pasjonują się wybraną dziedziną i chcą z nią związać swoją karierę oraz gotowe są do intensywnej nauki w programie.
Jakie kwalifikacje uzyskam?
Każda ze ścieżek zawiera szeroki zakres edukacji, w większości przypadków także uwzględniający kwalifikacje formalne. Proszę sprawdzić opis stanowiska, aby zapoznać się z zarysem kwalifikacji dołączonych do programu.
W jaki sposób mogę się zgłosić?
Zgłoszenia są dokonywane przez www.amazon.jobs/apprentices . W trakcie aktywnej kampanii rekrutacyjnej ogłoszenia są dostępne także na pracuj.pl oraz Linkedin. Rekrutacja rozpoczyna się na przełomie marca i kwietnia i trwa do zapełnienia miejsc lub do września tego samego roku. Staż rozpoczyna się jesienią, najczęściej we wrześniu.
Ile musisz mieć lat?
Jeśli masz ukończone 18 lat, nie ma żadnych dodatkowych ograniczeń wiekowych dla naszych programów stażowych.
Co się stanie, gdy skończę?
Po pomyślnym przejściu programu stażowego zostaniesz zakwalifikowany do ubiegania się o stałą pracę w Amazon i w przypadku dostępnych stanowisk w uzgodnionej lokalizacji przejdziesz przyspieszony proces rekrutacyjny.
Gdzie będzie odbywała się program stażowy?
Lokalizacje różnią się w zależności od programu - sprawdź opis stanowiska, aby uzyskać informacje o lokalizacji. Program dostępny jest we wszystkich magazynach logistycznych Amazon.
Czy podczas stażu byłbym pracownikiem Amazona?
Tak, stażyści są zatrudniani na umowę na czas określony na czas trwania stażu, a następnie są uprawnieni do ubiegania się o stałą umowę o pracę po pomyślnym ukończeniu programu. Również obecni pracownicy mogą ubiegać się o dolączenie do programu. W ich przypadku oznacza to zmianę stanowiska na czas trwania nauki.
Jak wygląda wynagrodzenie?
Wynagrodzenia różnią się w zależności od ścieżki. Stawka jest dostosowana do wynagrodzenia w roli docelowej.
Czy otrzymuję jakieś korzyści?
Będziesz otrzymywać wynagrodzenie oraz wszystkie świadczenia socjalne przysługujące pracownikom w Twojej grupie i roli docelowej. Korzyści te zostaną bardziej szczegółowo przedstawione podczas procesu ofertowania zatrudnienia.
Co będę robić codziennie?
Twoje codzienne czynności będą się różnić w zależności od programu, do którego dołączysz, ale nawet gdy nie będziesz uczestniczył w szkoleniu, będziesz aktywnym i cenionym członkiem swojego zespołu.